Skip to content

Interreg projektide mõju ning tulemuslikkuse uuring

Taust

Interreg on ELi ühtekuuluvuspoliitika vahend, mis lahendab piiriüleseid probleeme ja arendab territooriumide potentsiaali, soodustades riikide- ja piirkondadevahelist koostööd. Eesti liitus Interregi piiriülese koostöö programmidega juba 1994. aastal ning sai Euroopa Liiduga liitumisel 2004. aastal selle täieõiguslikuks partneriks. Interreg programmid on toetanud üle tuhande Eesti osalusega projekti, edendades ühislahendusi eri poliitikavaldkondades. Euroopa Liidu liikmesriigid ja institutsioonid on alustanud uue post-2027 programmperioodi ettevalmistamist, käivitades arutelud tuleviku ühtekuuluvuspoliitika üle. 

Eesmärk

Kaardistada ja koondada Interreg programmides osalevate või varem osalenud Eesti organisatsioonide teadmisi ja kogemusi, hinnata Eestis ellu viidud Interreg projektide tulemuslikkust, jätkusuutlikkust ja mõju ning anda soovitusi post-2027 programmiperioodi kavandamiseks.

Metoodika

Uuringu teostamiseks kasutatakse nii kvalitatiivseid kui kvantitatiivseid andmekogumise ja -analüüsi meetodeid (dokumendianalüüs, küsitlus, personaal- ja fookusgrupi intervjuud).

Kasu

Uuringu tulemused aitavad paremini tagada Interreg projektide tulemuste jätkusuutlikkuse ning rakendada tõhusaid meetmeid pikaajalise mõju ja väärtuse suurendamiseks. Lisaks toetab uuring Eesti seisukohtade kujundamist post-2027 programmperioodi läbirääkimistel Euroopa Komisjoniga ning teiste ELi liikmesriikidega, aidates kaasa uue perioodi Euroopa territoriaalse koostöö programmide planeerimisele ja ühtekuuluvuspoliitikat reguleerivate õigusaktide ettevalmistamisele.

Projekti tellija: Regionaal- ja Põllumajandusministeerium
Projekti elluviija: LevelLab
Uuringu kestus: 10/24-03/25